Skontaktuj się z nami
Zapoznaj się z ofertą kursów
Rabaty

Kurs Języka Angielskiego grupowy w Bielsku Białej metodą Direct Method Czym jest nauka języka angielskiego metodą Direct Method w For You?

Chcesz nauczyć się języka angielskiego, ale nigdy nie miałeś z nim do czynienia?  A może nie wiesz od czego zacząć? Z pomocą przychodzi Metoda Direct English! Co to takiego?

Metoda Direct English, czyli tzw. metoda bezpośrednia nauczania języka angielskiego, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapoznanie się z językiem angielskim. Jej głównym założeniem jest nauczanie umiejętności komunikacji w języku obcym, poprzez minimalizowanie języka ojczystego w czasie lekcji, a także wykształcenie pewnych odruchów językowych. To prowadzi do myślenia w języku, którego chcemy się nauczyć, co z kolei ułatwia posługiwanie się nim w praktyce. Nasi Kursanci już od pierwszych zajęć posługują się językiem obcym, co pozwala na skuteczne przełamanie bariery językowej każdego Słuchacza.

Jakie są podstawowe zasady metody bezpośredniej?

 • słuchanie i mówienie - metoda ta kładzie duży nacisk na praktykę i pracę ustną; około 80%  lekcji to praca ustna z lektorem, polegająca na kontrolowanym dialogu. Ponadto słuchacze biorą aktywny udział w zajęciach odpowiadając na pytania w pełnej formie tak, aby ćwiczyć jak najwięcej słów i struktur gramatycznych,

 • pytania i odpowiedzi - dużą wagę przywiązuje się do umiejętności zadawania pytań i odpowiadania,

 • zajęcia w języku obcym - lekcje językowe metodą bezpośrednią odbywają się prawie wyłącznie w języku obcym; oznacza to, że również instrukcje wydawane są przez nauczyciela  w języku obcym,

 • małe grupy - zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, dzięki czemu umiejętności językowe są lepiej nabywane przez Kursantów, poprzez częste zadawanie pytań i odpowiedzi,

 • uczymy nauki słownictwa metodą skojarzeń - w tym celu wykorzystywane jest pokazywanie różnego rodzaju obrazów, obiektów; trudniejsze słownictwo jest zapamiętywane w postaci skojarzeń

 • "NIE NOTUJ - MÓW!" - wszelkie nowe aspekty nauczania wprowadzane są ustnie, nie pisemnie

 • wymowa i gramatyka - szczególną uwagę zwraca się na te właśnie aspekty, które są bardzo ważnym elementem nauki. 

Jakie są korzyści nauki Direct Method?

Jedną z korzyści nauki tą metodą jest nacisk na formułowanie swobodnych wypowiedzi językowych, które pozwalają Słuchaczowi czuć się w języku obcym coraz pewniej. Przejrzysty układ podręcznika, który zachęca Kursantów do systematycznej i sumiennej nauki. Aktualne i praktyczne  słownictwo, które będzie przydatne w jakimkolwiek miejscu na świecie. Transkrypcja fonetyczna, dzięki której Słuchacze będą mogli poprawnie wymawiać słowa i budować zdania w języku  angielskim. Nowe i ciekawe pytania w naturalnej, konwersacyjnej angielszczyźnie, co pomaga uzyskać swobodę zadawania zarówno pytań jak i odpowiedzi. Przystępna gramatyka, dzięki której każde zagadnienie gramatyczne posiada dodatkową oprawę w postaci ćwiczeń gramatycznych, będące tematycznie powiązane z myślą przewodnią zajęć.

Co zawiera podręcznik?

Podręcznik, który jest napisany w taki sposób, aby maksymalnie uprościć i ułatwić naukę własną, zawiera: 

 • dwa etapy nauki, w których słówka podane są z polskimi tłumaczeniami, 

 • dyktanda, 

 • zestaw dodatkowych ćwiczeń gramatycznych, 

 • alfabetyczny wykaz słownictwa. 

W komplecie z podręcznikiem Słuchacz otrzymuje płytę CD w formacie mp3, która zawiera materiał z podręcznika: słownictwo wraz z tłumaczeniem na język polski, pytania i odpowiedzi oraz dyktanda, a także bezpłatną platformę do kursu!

 

Chcesz nauczyć się języka angielskiego metodą bezpośrednią? Zapisz się już dziś!

Nasi lektorzy od początku zaopiekują się Twoim angielskim! ;)

Poznaj opinie o nas

 • Jadwiga
  Gorąco polecam szkołę językową FOR YOU. Ciekawe zajęcia, prowadzone w miłej i wesołej atmosferze. Pełen profesjonalizm lektorów.
  Jadwiga
 • Wiesława
  Polecam zajęcia on line w szkole For You Nauka Języków Obcych. Lekcje odbywają się w 2-3 osobowych grupach, co jest ogromną zaletą w nauce języka obcego. Lektorka potrafi w ciekawy i dynamiczny sposób prowadzić zajęcia, stosuje nowe technologie, które uatrakcyjniają lekcje. Zawsze reaguje na oczekiwania słuchaczy. Umie stworzyć przyjazną i wesołą atmosferę. Jestem bardzo zadowolona, więc zdecydowałam się na kontynuację nauki.
  Wiesława
 • Marta
  Gorąco polecam zajęcia w szkole For You Nauka Języków Obcych. Zajęcia są prowadzone w małych, 2-3 osobowych grupach. Ma to dla mnie duże znaczenie! Osoba prowadząca zajęcia przede wszystkim bierze pod uwagę wszystkie sugestie słuchaczy. Jej zajęcia są ciekawe i urozmaicone. Umie w sposób przyjazny przekazać wiedzę. Na jej zajęciach nie ma nudy!
  Marta

Możesz uczyć się z nami online! Na czym polegają takie zajęcia?

Aby uczyć się z nami online potrzebujesz laptop, tablet, lub telefon. Zajęcia online odbywają się za pomocą naszej wewnętrznej platformy. Każdy kursant dostaje dostęp do pokoju w którym odbywają się zajęcia. Podczas zajęć widzisz i słyszysz innych uczestników oraz lektora. Materiały potrzebne do nauki widoczne są na ekranie Twojego komputera. W pokoju jest dostępna tablica na której lektor zapisuje np. nowo poznane słowa czy udostępnia slajdy. Podczas zajęć słuchacze korzystają również z książek, które lektor dobiera odpowiednio do poziomu i celu grupy.

CHCĘ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O WASZEJ SZKOLE

Masz wątpliwości? Chcesz nas o coś zapytać?